DraftBooster logo
Kachle na drevo sú synonymom domácej pohody, avšak pohodová atmosféra môže byť ľahko narušená vnikajúcim dymom z kachlí do obývacej miestnosti. Toto zažil Lars Willemar, keď vymenil svoje staré kachle na drevo za nové. Našťastie, Lars našiel riešenie a kúpil si Draftbooster komínový ventilátor (posilňovač ťahu).

Veľa ľudí má skúsenosti s nedostatočným komínovým ťahom, keď vymení staré kachle za nové. To spôsobuje únik nepríjemného zápachu, dymu a sadzí do obývacej miestnosti.

Dôvodom je zlý ťah v komíne, ktorý môže byť s časti spôsobený neadekvátnou výškou komína. Dôvodom môžu byť aj nové kachle na drevo, ktoré sú energeticky optimalizované a preto nevyžarujú tak veľké množstvo tepla do komína. Ťah sa vytvára rozdielom medzi teplom vo vnútri komína a chladom vonkajšieho prostredia, pokiaľ tento rozdiel nie je dostatočný, ťah nevzniká a nastávajú problémy.

Toto sa presne stalo Larsovi Willemarovi a jeho žene Jytte, keď si pred pár rokmi vymenili svoje staré kachle na drevo za nové.

”V nových kachliach nebol taký istý ťah ako v starých. Keď boli poveternostné podmienky nepriaznivé a bolo veterno, alebo daždivo, zakúrenie v nových kachliach bolo neuveriteľne náročné.”, hovorí Lars Willemar.

Okrem toho, mal Lars Willemar problémy aj s únikom dymu pri prikladaní dreva. A celkovo bolo náročné udržať oheň.

”Nové kachle boli energeticky úsporné, ale potrebovali sme niečo, čo by vytvorilo dostatočný ťah v komíne. Navyše tu bol problém s rýchlo vyhasínajúcim ohňom.”, hovorí Lars Willemar.

Jednoduchá inštalácia a jednoduché použitie

Lars Willemar našiel riešenie. Je ním Draftbooster komínový ventilátor (posilňovač ťahu). V krátkosti, Draftbooster je komínový ventilátor (posilňovač ťahu), ktorý sa montuje na vyústenie komína a zaisťuje dostatočný komínový ťah.

”Sme šťastní, že sa nám podarilo minimalizovať dym v obývacej miestnosti. Od tej doby ako sme si namontovali Draftbooster na náš komín, nie je zakúrenie v kachliach žiadnym problémom. Draftbooster jednoznačne prešiel testom ”, hovorí Lars Willemar.

Draftbooster sa jednoducho ovláda pomocou diaľkového ovládača.

Draftbooster bol riešením

Inštalácia Draftboostera je veľmi jednoduchá. Je dodávaný so štyrmi vymedzovacími lištami, ktoré sa prispôsobia vnútornému priemeru vyústenia komínu. Po pripojení ku zdroju elektrickej energie je pripravený na použitie.

"Zostavenie Draftboostera trvalo chvíľu. Potom ho už len stačí nainštalovať na vyústenie komína a vytiahnuť kábel pod strešné škridle a zapojiť do zásuvky v podkroví .”, hovorí Lars Willemar.Podľa Larsa Willemara, montéri budú mať jednoduchú prácu.

Ovládanie je pomocou diaľkového ovládača

Obsluha Draftboosteru je veľmi jednoduchá. Na diaľkovom ovládači sú dve tlačítka - on a off. ”S Draftboosterom to už nemôže byť jednoduchšie.”, hovorí Lars Willemar. ” Pripravili sme ohnisko, spustili sme Draftbooster a oheň sa rozhorel, hotovo. Draftbooster sme nechali bežať 10 minút pri zapaľovaní, pokým sa komín nezahrial a nevytvoril sa prirodzený ťah – potom 10 minút v priebehu prikladania dreva.”, uzatvára Lars Willemar.

Draftbooster komínový ventilátor (posilňovač ťahu) je k dostaniu u vašich predajcov kachlí/krbov a vo vybraných obchodoch pre kutilov.

Vis knapper
Skjul knapper